Már 2260 szócikk közül válogathatsz.

A Patikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes gyógyszerészeti- és orvosi tudástár. Legyél Te is a Patikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Antigén
Verzió: 2  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2008-10-31 17:01:00
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

Olyan testidegen anyagok  -- pl. kórokozók, gyógyszermolekulák, mérgek --, amelyek a szervezetbe jutva kiváltják a szervezet immunválaszát, az immunrendszer reakcióját eredményezik, ezt nevezik  immunogén hatásnak.  Az antigén a vele szemben termelődött ellenanyagokra speciálisan reagál, kötődni képes hozzájuk. Kóros esetben a szervezet immunrendszere a saját sejtjeit is antigénként ismerheti fel. A védőoltások a szervezetbe juttatott antigének, amelyek megtanítják az immunrendszert az adott antigén elleni reakcióra, és amikor a fertőzés valóságosan megtörténik az immunrendszer hatékonyan megvédi a szervezetet.


Olyan testidegen anyagok - pl. kórokozók, gyógyszermolekulák, mérgek -, amelyek a szervezetbe jutva kiváltják a szervezet [immunválasz]át, az [immunrendszer] reakcióját eredményezik, ezt nevezik immunogén hatásnak. Az antigén a vele szemben termelődött ellenanyagokra speciálisan reagál, kötődni képes hozzájuk. Kóros esetben a szervezet immunrendszere a saját sejtjeit is antigénként ismerheti fel.

A [védőoltás]ok során a szervezetbe juttatnak antigéneket, melyek megtanítják az immunrendszert az adott antigén elleni reakcióra. Esetleges [fertőzés] kialakulásakor így az immunrendszer hatékonyan képes védekezni.










Médiapédia Netpédia Biciklopédia Jógapédia Szépségpédia Mammutmail Webfazék
marketing és média tudástár internetes tudástár kerékpáros tudástár jóga gyakorlatok, tudástár szépség, divat, smink

nagy fájlok küldése

online receptek

A Patikapédián olvasható cikkek orvos moderátor jóváhagyása után jelennek meg,
de nem helyettesítik az orvosával, gyógyszerészével történő személyes konzultációt!