Már 2260 szócikk közül válogathatsz.

A Patikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes gyógyszerészeti- és orvosi tudástár. Legyél Te is a Patikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Gram-pozitív baktérium
Verzió: 2  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2008-10-31 18:01:51
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

Hans Christian Gram (1853-1938) dán kutató a baktériumok rendszerezésére, csoportosítására dolgozott ki egy viszgálati módszert, melynek során attól függően, hogy milyen színűre festhetők a baktériumok, két nagy csoportra oszthatók. Ebben az eljárásban nem önmagában a szín a fontos, hanem az, hogy a két csoportba tartozó baktériumoknak eltérő a sejtfala, ill. annak megállapítása, hogy milyen antibiotikumokra érzékeny.  Egyes antibiotikumok vagy csak a Gram-pozitív baktériumokra hatásos, vagy csak a Gram-negatívokra. Például vancomycin hatóanyag csak a Gram-pozitívokat tud elpusztítani. A Gram-pozitív baktériumok kékre/lilára színeződnek a festési eljárás során,  sejtfaluk vastag, több különböző rétegből épül fel.  Ebbe a csoportba tartoznak a Bacillusok, Clostridiumok, pl. Clostridium difficile, Sporohalobacterek, Anaerobacterek vagy a Heliobacteriumok.


Hans Christian Gram (1853-1938) dán kutató a [baktérium]ok rendszerezésére, csoportosítására dolgozott ki egy vizsgálati módszert, melynek során attól függően, hogy milyen színűre festhetők a baktériumok, két nagy csoportra oszthatók. Ebben az eljárásban nem önmagában a szín a fontos, hanem az, hogy a két csoportba tartozó baktériumoknak eltérő a sejtfala, illetve annak megállapítása, hogy milyen [antibiotikum]okra érzékeny.  Egyes antibiotikumok vagy csak a Gram-pozitív baktériumokra hatásos, vagy csak a Gram-negatívokra. A Gram-pozitív baktériumok kékre/lilára színeződnek a festési eljárás során,  sejtfaluk vastag, több különböző rétegből épül fel.  Ebbe a csoportba tartoznak a Bacillusok, Clostridiumok, Sporohalobacterek, Anaerobacterek.










Médiapédia Netpédia Biciklopédia Jógapédia Szépségpédia Mammutmail Webfazék
marketing és média tudástár internetes tudástár kerékpáros tudástár jóga gyakorlatok, tudástár szépség, divat, smink

nagy fájlok küldése

online receptek

A Patikapédián olvasható cikkek orvos moderátor jóváhagyása után jelennek meg,
de nem helyettesítik az orvosával, gyógyszerészével történő személyes konzultációt!