Már 2260 szócikk közül válogathatsz.

A Patikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes gyógyszerészeti- és orvosi tudástár. Legyél Te is a Patikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Mitesszer
Verzió: 6  
Változtatta: dzsim
Változtatás dátuma: 2011-06-25 21:45:43
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

Az egész kellemetlen folyamat a mirigyek pórusaiban egy kicsi fekete ponttal kezdődik…

 

[Akné]nak vagy [pattanás]nak is nevezik.

 

A mitesszer faggyúból és elhalt hámsejtek maradványából áll. Kialakulásának hátterében a mirigy természetes működésében beállt zavar áll. A következő stádiumban - ha a mirigy kivezetőcsöve elzáródik - kialakul egy miniciszta, amit [gyulladás] vagy [fertőzés] okozhat. Ez a [pattanás] kicsi, vörös folt, fehér kúppal a közepén. Szerencsére ritkán alakul ki belőle maradandó elváltozással járó szövődmény.


A mitesszer faggyúból és elhalt hámsejtek maradványából áll. Kialakulásának hátterében a [mirigy] természetes működésében beállt zavar áll. A következő stádiumban - ha a mirigy kivezetőcsöve elzáródik - kialakul egy miniciszta, amit [gyulladás] vagy [fertőzés] okozhat. Ez a [pattanás] kicsi, vörös folt, fehér kúppal a közepén. Szerencsére ritkán alakul ki belőle maradandó elváltozással járó szövődmény.


 

 

 

A mitesszer típusai

 

Az aknénak három súlyossági fokozata ismert. Az elsőben a mitesszerek száma enyhén megszaporodik, csak nagyon gyenge gyulladásos tüneteket látunk, és az esetek nagy százaléka magától gyógyul. Ez az enyhe forma többnyire a pubertás kezdetén jelentkezik, inkább csak az arcon és környékén. A második súlyossági fokozatban a mitesszerek mellett sok erősebben gyulladt, fájdalmas csomó észlelhető, és néhány hólyag is megjelenik. Itt már hegesedés is bekövetkezhet. A harmadik, legsúlyosabb fokozatban számos, puha tapintású, fájdalmas csomó látható, erős gyulladásos környezetben. A csomókból gyakran genny tör felszínre. A csomók beolvadásakor tályogok keletkeznek, a szomszédos tályogok összeolvadhatnak.


MItesszer, akne, pattanás

 

Az aknénak három súlyossági fokozata ismert. Az elsőben a mitesszerek száma enyhén

megszaporodik, csak nagyon gyenge gyulladásos tüneteket látunk, és az esetek nagy százaléka magától gyógyul. Ez az enyhe forma többnyire a pubertás kezdetén jelentkezik, inkább csak az arcon és környékén. A második súlyossági fokozatban a mitesszerek mellett sok erősebben gyulladt, fájdalmas csomó észlelhető, és néhány hólyag is megjelenik. Itt már hegesedés is bekövetkezhet. A harmadik, legsúlyosabb fokozatban számos, puha tapintású, fájdalmas csomó látható, erős gyulladásos környezetben. A csomókból gyakran genny tör felszínre. A csomók beolvadásakor tályogok keletkeznek, a szomszédos tályogok összeolvadhatnak.


 

 

A mitesszerek megelőzés, és kezelés


A mitesszerek megelőzése, és kezelése


 

Sok fiatal számára komoly lelki problémát jelent, az arc elcsúfításaként érzékelt mitesszerek és pattanások megjelenése. Megfelelő készítmények és rendszeres bőrápolás révén a pattanások általában néhány hét alatt eltűnnek, kezelés hiányában azonban a pattanásból szőrtüszőgyulladás, akne alakulhat ki, ami évekig is eltarthat. Inkább megelőzni érdemes, de nem mindegy, hogyan. A túlzott tisztálkodás ugyanis a faggyútermelés fokozásával, a dörzsölés pedig a gyulladás elterjesztésével inkább ront az állapoton. Napi kétszeri arcmosás valamely bőrbarát, lehetőleg illatszermentes, nem allergizáló, bőrközeli, 5,5-ös pH-jú tisztítószerrel elegendő. A lúgos szappan kerülendő. A haj lehetőleg ne lógjon az arcba, védjük az arcbőrt a túlzott napsütéstől – ezzel már sokat tehetünk. Ha a tünetek súlyosbodnak, érdemes minél előbb bőrgyógyászhoz fordulni!

 

 


 










Médiapédia Netpédia Biciklopédia Jógapédia Szépségpédia Mammutmail Webfazék
marketing és média tudástár internetes tudástár kerékpáros tudástár jóga gyakorlatok, tudástár szépség, divat, smink

nagy fájlok küldése

online receptek

A Patikapédián olvasható cikkek orvos moderátor jóváhagyása után jelennek meg,
de nem helyettesítik az orvosával, gyógyszerészével történő személyes konzultációt!