Már 2260 szócikk közül válogathatsz.

A Patikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes gyógyszerészeti- és orvosi tudástár. Legyél Te is a Patikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Szent-Györgyi Albert
Verzió: 3  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2011-06-23 22:03:56
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.



Szent-Györgyi Albert

 

(Budapest, 1893. szeptember 17. - Woods Hall, 1986. október 22.)

 

 

Nobel díjas magyar biokémikus, a C-vitamin feltalálója


Szent-Györgyi Albert

 

(Budapest, 1893. szeptember 17. - Woods Hall, 1986. október 22.)

 

 

Nobel díjas magyar biokémikus, a C-vitamin feltalálója


Szent-Györgyi Albert - C vitamin feltalálója

 

Nobel díjas magyar biokémikus. Neki köszönhetjük a C-vitamint és szerepet játszott a citrát-kör felfedezésében. A fővárosban született 1893-ban. Budapesten szerzett 1917-ben orvosi oklevelet, majd külföldön folytatta tanulmányait, Cambridge-ben kémiából doktorált. 1931. - 1945. Szegedi Egyetemen a Vegyészeti Intézet professzora, 1945. – 1947. a Budapesti Tudományegyetemen dolgozik. A második világháború után az Egyesült Államokban telepedett le, de rendszeresen Magyarországra látogatott.

A szegedi paprikából izolálta először a hexuronsavat és utalva a skorbut elleni hatására, elnevezte [C-vitamin]nak. 1937-ben kapta meg az orvosi és élettani Nobel-díjat. Ő az egyetlen magyar tudós, aki itthoni kutatásáért kapta meg ezt az elismerést


 

Nobel díjas magyar biokémikus. Neki köszönhetjük a C-[vitamin]t és szerepet játszott a citrát-kör felfedezésében. A fővárosban született 1893-ban. Budapesten szerzett 1917-ben orvosi oklevelet, majd külföldön folytatta tanulmányait, Cambridge-ben kémiából doktorált.
1931. - 1945. Szegedi Egyetemen a Vegyészeti Intézet professzora,

1945. - 1947. a Budapesti Tudományegyetemen dolgozik. A második világháború után az Egyesült Államokban telepedett le, de rendszeresen Magyarországra látogatott.

A szegedi paprikából izolálta először a hexuronsavat és utalva a skorbut elleni hatására, elnevezte [C-vitamin]nak. 1937-ben kapta meg az orvosi és élettani Nobel-díjat. Ő az egyetlen magyar tudós, aki itthoni kutatásáért kapta meg ezt az elismerés.

 

Kapcsolódó szócikkek









Médiapédia Netpédia Biciklopédia Jógapédia Szépségpédia Mammutmail Webfazék
marketing és média tudástár internetes tudástár kerékpáros tudástár jóga gyakorlatok, tudástár szépség, divat, smink

nagy fájlok küldése

online receptek

A Patikapédián olvasható cikkek orvos moderátor jóváhagyása után jelennek meg,
de nem helyettesítik az orvosával, gyógyszerészével történő személyes konzultációt!