Már 2260 szócikk közül válogathatsz.

A Patikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes gyógyszerészeti- és orvosi tudástár. Legyél Te is a Patikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Vakbélgyulladás
Verzió: 5  
Változtatta: dzsim
Változtatás dátuma: 2011-07-01 19:17:04
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

 

latin: appendicitis (appendicitisz)

A köznyelvben elterjedt vakbélgyulladás alatt a [féregnyúlvány] (appendix) [gyulladás]a, illetve [fertőzés]e értendő‘. A féregnyúlvány gyulladása miatt szükségessé váló eltávolítása a leggyakoribb hasműtét.


 

A köznyelvben elterjedt vakbélgyulladás alatt a Vakbél[féregnyúlvány] (appendix) [gyulladás]a, illetve [fertőzés]e értendő‘. A féregnyúlvány gyulladása miatt szükségessé váló eltávolítása a leggyakoribb hasműtét.


Általában valamilyen elzáródás következtében alakul ki a gyulladás, amit ha nem kezelnek súlyos következményekkel járhat. A féregnyúlvány mintegy 24 órán belül megrepedhet, a béltartalom és a benne levő‘ [baktérium]ok a hasüregbe kerülve, hashártyagyulladáshoz vezethet, valamint a [vér]áramba felszívódva [szepszis]t okozhat.


Tünetei:

A klasszikus tünetek csak a gyulladások mintegy felénél lépnek fel. A [fájdalom] hirtelen jelentkezhet a jobb felhasi részen, esetleg a köldök körül, hányinger és a [hányás] kísérheti. Pár óra után a hányinger elmúlik, majd a fájdalom áttevő‘dik a has jobb alsó részére. Nem túl magas [láz] jellemzi.


Kezelése:

A féregnyúlvány műtéti eltávolítása.

 

A vakbélgyulladás tünetei és kezelése - KamaszPanasz

 









Médiapédia Netpédia Biciklopédia Jógapédia Szépségpédia Mammutmail Webfazék
marketing és média tudástár internetes tudástár kerékpáros tudástár jóga gyakorlatok, tudástár szépség, divat, smink

nagy fájlok küldése

online receptek

A Patikapédián olvasható cikkek orvos moderátor jóváhagyása után jelennek meg,
de nem helyettesítik az orvosával, gyógyszerészével történő személyes konzultációt!