Már 2260 szócikk közül válogathatsz.

A Patikapédia egy bárki által hozzáférhető és szerkeszthető webes gyógyszerészeti- és orvosi tudástár. Legyél Te is a Patikapédiát építő közösség tagja, és járulj hozzá, hogy minél több hasznos információ legyen az oldalon! Addig is, jó olvasgatást kívánunk!


Szócikk neve: Fekélyes vastagbélgyulladás
Verzió: 2  
Változtatta: Anonym on-line user
Változtatás dátuma: 2013-02-06 23:44:20
A törölt sorok áthúzottan, piros színben láthatóak, a hozzáadott új sorok zöld színűek.

Bár a fekélyes vastagbélgyulladás a [vastagbél] betegsége, egyidejűleg a vékonybél végső része is megbetegedhet. Ez a bántalom rendszerint tizenöt ésFekélyes vastagbélgyulladás- a vastagbél nyálkahártyájának pusztulása, vérző fekély jelenik meg rajta húszéves kor között kezdődik, de bizonyos emberek a hatvanas éveikben betegszenek meg benne. E betegségre az jellemző, hogy a vastagbélnek pusztul a [nyálkahártya]bélése, s [vér]ző [fekély]ek jelennek meg rajta. A páciensnek végbéli vérzése és [hasmenés]e támad. Gyakran ürít híg, véres, [genny]es és nyálkás székletet. Sok beteget hasi [görcs], [láz] és [hányás] kínoz, ezenkívül csökken a testtömegük, s kiszáradhatnak.

 

A fekélyes vastagbélgyulladásnak nagyon súlyos szövődményei lehetnek. A páciensnek 30-40%-ánál húsz éven belül rosszindulatú [daganat] fejlődik ki a megbetegedett vastagbélszakaszon.

 

Másik szövődmény a vastagbél életét is fenyegető, nagyméretű kitágulása, amely a betegek 3%-ára jellemző, s ugyanakkora az aránya azoknak is, akiknek kilyukad a bele.

 

A kezelés gyulladásgátló [gyógyszer]ek adásából vagy műtétből áll, különösen akkor, ha idült tünetek támadnak, illetve rosszindulatú daganat alakul ki. A hatásosabb kezelésnek köszönhetően napjainkban jóval kisebb e betegség halálozása, mint harminc évvel ezelőtt.

 









Médiapédia Netpédia Biciklopédia Jógapédia Szépségpédia Mammutmail Webfazék
marketing és média tudástár internetes tudástár kerékpáros tudástár jóga gyakorlatok, tudástár szépség, divat, smink

nagy fájlok küldése

online receptek

A Patikapédián olvasható cikkek orvos moderátor jóváhagyása után jelennek meg,
de nem helyettesítik az orvosával, gyógyszerészével történő személyes konzultációt!